W dniu 29 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się XVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce – etap powiatowy. Naszą szkołę na tym etapie reprezentowali uczniowie: klasy VI Karolina Binkowska, Małgorzata Tyszler, klasy V Agnieszka Rosa, klasy IV Maria Gorynia, Katarzyna Migas, Jakub Olejnik. Do kolejnego etapu rejonowego zakwalifikowali się: Karolina Binkowska i Jakub Olejnik. Uczniowie otrzymali piękne dyplomy, które zostały wręczone na apelu przed feriami. 

 

Uczniowie musieli posiąść wiedzę z zakresu: historii Wielkopolski, ukształtowania tereny, ciekawostek, architektury, gwary oraz znajomości biografii osób związanych z naszym regionem. Konkurs obywa się już od siedemnastu lat, ma opinię trudnego. Organizacja konkursu zajmuje się Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski pod patronatem Poznańskiego Kuratorium . Etap rejonowy odbędzie się 24 marca 2014 roku.

 

Dodatkowe informacje