Klasy 3 naszej szkoły spotkały się panią Elizą Piotrowska

aRankiem w poniedziałek  4 listopada przybyła do naszej szkoły pisarka i autorka książek dla dzieci pani Eliza Piotrowska. Sympatyczna, miła osoba, która od wejścia do biblioteki nawiązała wspaniały kontakt z uczniami klas 3 i w sposób bardzo radosny  opowiedziała o swojej twórczości. Pani Eliza przywiozła ze sobą szmacianą lalkę, Ciocię Jadzię, która jest bohaterką serii książek o Cioci Jadzi. Dialog, bo tak możemy nazwać spotkanie z p. Elizą był miłym przerywnikiem,  opowieści o książkach, które pisze. Autorka pochwaliła się, że napisała około 140 książek, a swoją pierwszą kiedy miała zaledwie 4 latka (oczywiście niewydaną).  Mieszka w dwóch krajach w Polsce oraz w Brazylii, gdzie kultura jest inna. Obecnie pracuje nad  kolejną książką z serii Ciocia Jadzia. Opowieścią niebyło końca, a młodzi czytelnicy zadawali dużo ciekawych pytań. Znalazły się pytania dotyczące napisanych książek, ale również pytania bardziej osobiste. Na koniec spotkania dzieci mogły zakupić książki oraz otrzymać autograf z osobistą dedykacją.

 a  a  a

a

Agnieszka Białas


 

Dodatkowe informacje