SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ PODBYLSKĄ

a

W dniu 15 marca przybył do naszej szkoły wyjątkowy gość – autorka przygodowych książek dla dzieci i młodzieży Magdalena Podbylska. Autorka takich pozycji książkowych jak „ Tajemnice Świstakowej Polany”, „Tajemnice Zatoki Delfinów” czy „Tajemnice Końskiej Zagrody” spotkała się z uczniami klas III. Dzieci bardzo czynnie uczestniczyły w spotkaniu, na którym Pani Magda opowiadała wiele ciekawostek związanych z życiem na biegunie. Nadmienić należy, że autorka z wykształcenia jest biologiem i z tego zamiłowanie do przyrody i zwierząt. Uczniowie wysłuchali ciekawej opowieści, gdzie tylko jeden element był prawdziwy, a reszta wymyślona. Pokazując ten sposób pisarka przedstawiła metodę jak można pisać opowiadania. Dzieci tworzyły swoje krótkie historyjki, bo jak nadmieniła autorka Jan Brzechwa miał tylko 6 lat kiedy napisał swój pierwszy wiersz i może wśród naszych uczniów jest przyszły poeta lub pisarz. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książki i obiecali, że codziennie zakładka będzie miała inne miejsce w książce to znaczy, będą czytać. Zadowoleni słuchacze mogli zakupić książki i otrzymać autograf.

a  a  a

Agnieszka Białas


 

Dodatkowe informacje