3cDnia 29.05.2014 r. uczniowie klas III wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami mieli okazję odwiedzić skanseny przeszłości w Biskupinie i Rogowie. Wycieczkę z drobnym opóźnieniem rozpoczęliśmy do zwiedzenia Rogowa. Tam zawitaliśmy do jednego z największych w Polsce Parku Dinozaurów. Spacerując po ogromnej przestrzeni, zapoznawaliśmy się z sylwetkami tych prehistorycznych stworzeń, poznawaliśmy warunki życia, zwyczaje i ciekawostki dotyczące dinozaurów. Odważni fotografowali się nawet w paszczy najgroźniejszych okazów. Następnie czując we włosach chłodny tego dnia wiatr (który jednak nie osłabiał zapału do zwiedzania) wybraliśmy się w krótką podróż zabytkową kolejką wąskotorową do Biskupina. Po drodze obserwować można było pojawiający się na horyzoncie półwysep z drewnianym skansenem, otoczony malowniczo położonym jeziorem. Na miejscu po najstarszych zabudowach oprowadzili nas przewodnicy opowiadając o tajnikach życia mieszkańców biskupińskiego skansenu – pierwotnych Łużyczanach oraz pierwszych Słowianach. Poznaliśmy warunki w których mieszkali, bawili się, uczyli i odpoczywali. Największą dla dzieci atrakcją była możliwość strzelania z łuków i przejażdżka kucykiem. Z zapasem przeróżnych, ciekawych pamiątek podróżnicy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci.

3c1  3c2