Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień,

dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji

aSamorząd Uczniowski został poproszony o to, aby w tym roku szkolnym pokierować realizacją programu profilaktycznego pod nazwą „Gostyński patrol bezpieczeństwa”. Z pewnością większość z was kojarzy ten program z poprzednich lat a zwłaszcza Wolontariuszy dla Bezpieczeństwa, którzy  aktywnie propagowali akcje profilaktyczne związane z życiem wolnym od nałogów i przeciwdziałaniem przemocy. W tym roku Eryk Pazoła oraz Krzyś Płatek pod nieco inną nazwą „Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki”  wraz z Samorządem Uczniowskim pełnią te funkcje. Cała społeczność szkolna została zaangażowana do działania! Budynek szkolny został ozdobiony  hasłami promującymi  dobro i pozytywne podejście do innych a poszczególne klasy otrzymały zadania oraz działania do realizacji rywalizując pomiędzy sobą w 3 kategoriach.  Szczególne znaczenie miał apel, który odbył się w środę – 21 listopada. To właśnie tego dnia przypada wyjątkowe święto „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji)”. Główna idea, to - uzmysłowienie ludziom, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju. Na apelu przedstawione zostały wyniki oraz miejsca zdobyte przez klasy za przygotowanie gazetek profilaktycznych, które oceniało jury w składzie: pani Pedagog, Eryka Pazoła oraz Krzyś Płatek. Pani Dyrektor osobiście wręczyła dyplomy a upominki dla klas zostały dostarczone wychowawcom.

Poniżej zamieszczamy listę zwycięskich klas. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie :)

Kategoria 1 (klasy 1-2) Hasło: „Moja klasa – moi przyjaciele”

1 miejsce: klasa 1A

wyróżnienie: klasa  1B