SP nr 5 na Gostyńskich obchodach 11 listopada

aWładze samorządowe Gminy Gostyń zaprosiły naszą szkołę na uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 11:00 w kościele farnym pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Godzinę później, na Rynku wspólnie odśpiewane zostały cztery zwrotki polskiego hymnu państwowego w asyście chóru „Sonore” z Zespołu Szkół w Brzeziu i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Był to element ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Gostynia. Kolejnym elementem uroczystości było odsłonięcie tablicy na Pomniku Serca Jezusowego poświęconej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego w 1918 – 1919. Na zakończenie, pod pomnikiem, zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. W tym dniu naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Wiktoria Kasperczak, Jakub Szulc; Delegacja z kwiatami w składzie: Jakub Dudkowiak, Oliwia Kahlert, Roksana Nowak oraz nauczyciele – opiekunowie: pani Elżbieta Szczygieł oraz pani Hanna Szczepecka.

Barbara Carvalho