Europejski Dzień Języków

aW tym roku szkolnym „Europejski Dzień Języków”, który obchodzimy 26 września przypadł w naszej szkole w środę. Jest to okazja by zwrócić uwagę wszystkich na wielojęzyczność w Europie a tym samym przybliżyć nieco kulturę innych państw. Na boisku szkolnym odbył się apel, który przygotowały wspólnie klasy 4c oraz 5e. Prowadzący zwrócili uwagę na rolę języka w naszym codziennym życiu oraz podkreślili jego wyjątkowość dla każdego państwa. Dzieci wyliczyły korzyści płynące z nauki języków obcych a także podkreśliły, iż nauka obcego języka wpływa na lepsze rozumienie kultury oraz mentalności innych ludzi. Uczestnicy apelu zostali zapoznani z ciekawostkami kulturowymi poszczególnych państw. Pamiętajcie, nauka obcego języka wcale nie jest taka trudna a na dodatek może sprawić wiele radości. Każdy z Was jest w stanie nauczyć się mówić w innym języku, wystarczy tylko trochę chęci i samozaparcia – NIGDY nie jest za późno, żeby zacząć! Ucząc się innych języków miejcie jednak na uwadze „Iż Polacy nie gęsi iż swój język mają” jak napisał Mikołaj Rej.

Barbara Carvalho