PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Zgodnie ze zwyczajem panującym w naszej szkole, 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Nadejście tej pory roku uczciliśmy niezwykle uroczyście. Najpierw odbył się III Szkolny Turniej Tańca „Roztańczona Piątka”, w którym uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-6. Nad  prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani dyrektor Katarzyna Smektała, pani Jolanta Małecka (nauczyciel biblioteki) oraz pani Maria Wawrzyniak (instruktorka ze szkoły tańca). Po prezentacji klas komisja przyznała następujące miejsca:

 

w kategorii klas 1-3

I miejsce zajęła klasa 3c

II miejsce zajęła klasa 3a

III miejsce zajęła klasa 2b

 taniec  taniec2  taniec3  taniec4  

taniec5  taniec6  taniec7 

w kategorii klas 4-6

I miejsce zajęła klasa 5b (duet Otylia i Emilia)

II miejsce zajęła klasa 4a

III miejsce zajęła klasa 4b

taniec8  taniec9  taniec10  taniec11

taniec12  taniec13  taniec14  taniec15

W turnieju tańca przyznano nagrodę Grand Prix, którą otrzymała grupa mieszana z klasy 6a.

taniec16

Po prezentacji klas I-III,  wystąpiły gościnnie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu. Dzieci na co dzień uczęszczają do grupy "Kotków" jako 6-cio latki. Przedstawiły nam program taneczny i wokalny pokazując, że także są wspaniale przygotowani. Występ został przyjęty gromkimi oklaskami. Dziękujemy za odwiedziny! Śmiech

 P4  P41

apel

            Następnie Samorząd Uczniowski przygotował krótki apel, na którym przypomniano obyczaje związane z obchodami pierwszego dnia wiosny, a zaraz po nim  odbył się konkurs na piosenkę z okazji obchodów 20- lecia szkoły, której wersy musiały utworzyć zdanie: DWADZIEŚCIA LAT MIĘŁO.  Do udziału w konkursie stanęły klasy 4-6. Tekst oraz wykonanie oceniała komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor Ksawery Kempa, pani Jolanta Małecka ( nauczyciel bibliotekarz) oraz pani Maria Wawrzyniak ( nauczycielka języka polskiego). Po prezentacji ostatecznie dokonano wyboru:

I miejsce zajęła klasa 5b

II miejsce zajęła klasa 5a

III miejsce zajęła klasa 6b

piosenka  piosenka2  piosenka1  piosenka3

 Komisja konkursowa przyznała również nagrodę Grand Prix, którą otrzymała klasa 6a.

 piosenka4

            W klasach 1-3 rozstrzygnięty został konkurs związany z obchodami 20- lecia szkoły na ułożenie rymowanki związanej z naszą szkołą. 

I miejsce zajęła klasa 2b

II miejsce zajęła klasa 2c

III miejsce zajęła klasa 3a

rymowanka

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach Śmiech

 

Dodatkowe informacje