OBCHODY DNIA PATRONA

                                                                                                                      „Nic tak nie ożywia

                                     i nie uszlachetnia duszy,

jak ustawiczna troska

     o szczęście innych”

ks. Fr. Olejniczak

 

            29 kwietnia to dla naszej niezwykle ważny dzień. W tym właśnie dniu obchodziliśmy Dzień Patrona- ks. Fr. Olejniczaka. Najpierw uczniowie udali się do kościoła, gdzie odbyła się msza święta. Następnie odbył się uroczysty apel, w czasie którego wybrani uczniowie klas 6 przybliżyli sylwetkę naszego Patrona. Chłopcy wcielili się w ks. Franciszka Olejniczaka począwszy od wczesnego dzieciństwa, aż do momentu śmierci i przybliżyli najważniejsze fakty z jego życia.

Po krótkim apelu Pani dyrektor wręczyła nagrody za udział w konkursach związanych z ks. Fr. Olejniczakiem. Pierwszy konkurs dotyczył prezentacji na temat Patrona. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 6b- Aleksander Zaremba i Mateusz Walkowiak. To ich prezentacja uświetniała uroczysty apel. Kolejny konkurs przygotowany został przez p. Monikę Karwatkę i p. Szymona Tyrzyka i dotyczył życia i działalności ks. Olejniczaka. I miejsce zajął w nim Aleksander Zaremba – uczeń kl. 6b, II miejsce – Agata Ostach – uczennica klasy 5b, III miejsce zajęła Maria Stróżyńska- uczennica klasy 5c.

     Po uroczystym apelu i wręczeniu nagród odbył się Szkolny Turniej Tańca „Roztańczona Piątka”. W komisji konkursowej zasiedli: pani dyrektor Katarzyna Smektała, właścicielka szkoły tańca „Desperado” – p. Beata Kaczor oraz współzałożycielka zespołu dziecięcego „Country Young” – p. Małgorzata Szuba. Występy oceniane były w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-6. Klasy włożyły dużo wysiłku i zaangażowania, aby należycie zaprezentować się przed społecznością szkolną i jury. Po konkursie komisja konkursowa miała niełatwy orzech do zgryzienia, gdyż poziom występów był bardzo wysoki. Ostatecznie w kategorii klas 1- 3: III miejsce zajęła klasa 3b, II miejsce przyznano klasie 3a, natomiast I miejsce wywalczyła klasa 1c. W kategorii klas 4-6 nie przyznano III miejsca, jednak wyróżnienie otrzymały solistki: Magdalena Sadowska z klasy 5a oraz Julia Olejniczak z klasy 6b, II miejsce zajęła klasa 4b, a miejsce I- klasa 5c. Przyznano też  nagrodę główną Grand Prix „Roztańczona Piątka 2016”, którą wręczono klasie 2e.

            W przerwie między występami klas 1-3 i 4-6 zaprezentował się dziecięcy zespół muzyczny „Country Young”, który wykonał swój repertuar. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

            Kopaszewska Beata

>>GALERIA<<


 

 

Dodatkowe informacje