„KUKIEŁKOWE SZALEŃSTWO”

kuPodczas ostatniego  tygodnia w klasach  pierwszych  zapanowało „kukiełkowe szaleństwo”.  Uczniowie własnoręcznie tworzyli kukiełki,  dzięki którym  inscenizowali wspólne dramy na lekcjach.  Szczęścia, radości  oraz pomysłowości  nie było końca. Do  boju ruszyła inwencja twórcza każdego dziecka z osobna. Najprostsze przybory  kuchenne w formie sławnej i  nieodzownej przy gotowaniu „warzechy” przeistoczyły się w kolorowo przyodziane lalki kukiełkowe. Różnorodne barwy i  rodzaje okryć : szmatki, bibuły, wstążeczki oddały  im iście teatralny charakter.  Namalowane oczy, noski  i  uśmiechy wraz z przyklejonymi włosami nadały drewnianym łyżkom nieco ludzkości i  dobrego humoru. W połączeniu z naszymi  radosnymi uczniami stworzyły niezłe przestawnie.

ku1