SP5 Gostyń

„Każdy może zostać naukowcem”

wycieczka do Poznania

Projekt Moja wiedza – moja przyszłość

aSobotnim rankiem wyruszyliśmy sprzed szkoły na całodniową wycieczkę do Poznania. Celem było Laboratorium wyobraźni, gdzie czekały nas 3 godziny warsztatów pod okiem Edukatorów – ekspertów, dydaktyków z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którzy ukazali nam tajniki eksperymentu – jak zrobić płyn do baniek mydlanych; w planetarium poczuliśmy się jak odkrywcy kosmosu, gdzie wysłuchaliśmy ciekawostek o galaktyce, kosmosie; siedząc na wygodnych poduszkach obejrzeliśmy film o spadających meteorytach; światło, ruch i złudzenie to kolejne ciekawe zajęcia, gdzie mogliśmy zapoznać się jak wykorzystuje się światło i ruch, aby powstały kadry filmu. Ekspozycje były bardzo ciekawe, a podczas doświadczenia z bańkami mogliśmy poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Palmiarnia, gdzie pod okiem przewodnika mogliśmy zwiedzić i obejrzeć rośliny z różnych klimatów, całego świata. Dzieci były bardzo zaciekawione roślinami oraz tym, że pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała, a przy tym miała wiele „produktów”, które można było spróbować: cukier waniliowy, ziarna kakaowca, suche kawałki banana. W Palmiarni oprócz roślinności mogliśmy obserwować ryby akwariowe, papugi Ary i faliste. Po zwiedzaniu przyszedł czas na posiłek, bez którego żadna wycieczka nie może się odbyć czyli……… Mc Donals’s . Wieczorem pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do Gostynia.

z  a  a

Opiekunki: