„Śpieszmy się kochać ludzi,

  tak szybko odchodzą”

ks. Jan Twardowski

ws1 listopada w polskiej kulturze obchodzony  jest jako Święto Zmarłych. Z tej to okazji klasy 3a i 4b pod opieką wychowawczyń przygotowały krótki apel. Święto Zmarłych to święto zadumy i refleksji. Wspominamy tych, których  już nie spotkamy, z którymi już nigdy nie porozmawiamy. W dniu Wszystkich Świętych składamy kwiaty i zapalamy znicze nie tylko na grobach naszych najbliższych. Pamiętamy też o żołnierzach i partyzantach, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Nie wszyscy z nich mają swoje groby. Wielu leży gdzieś pod brzozą, w głębokim cichym lesie lub w zbiorowej mogile na cmentarzach całego świata. Odwiedzając i porządkując groby naszych bliskich, pamiętajmy również o tych grobach, które często są zaniedbane i opuszczone, i których od lat nikt już nie odwiedza. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa oraz odpowiednim  zachowaniu na cmentarzu.

Po apelu wręczono nagrody w konkursie „Skarpetkowa pacynka”, który zorganizowany został przez p. M. Woźniakowską i B. Kopaszewską. Pierwsze miejsce zajęła Anna Nadolna, drugie- Kacper Kasztelan.

ws  ws  


Dodatkowe informacje