"ŻYWA" LEKCJA NA WSI

 

ws8 października 2014r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z opiekunami i wychowawcami panią Urszulą Lisiecką i Sylwią Wojtkowiak brały udział w „żywej lekcji na wsi”. Wyjechaliśmy na wycieczkę autokarową do Głuchowa, gdzie poznaliśmy życie na wsi od „kuchni”. W Muzeum „Łaciatej Wsi” oglądaliśmy zabytkowe eksponaty do przetwarzania mleka, wyrobu sera i masła oraz sprzęty gospodarstwa domowego i rolnego z XIX – XX wieku. Byliśmy również z wizytą w gospodarstwie rolnym, gdzie obserwowaliśmy krowy, byki i ich dzieci – cielęta, a także różne maszyny rolnicze. Braliśmy udział w warsztatach plastycznych: „Papierowa wiklina” i „Kwiaty z krepiny włoskiej”. Przejażdżka bryczką była wspaniała. Niemało radości sprawiło dzieciom dojenie sztucznej krowy na czas. Rekordzista udoił 650 ml mleka w ciągu jednej minuty. Braliśmy też udział w grach i zabawach ruchowych: rzut piłeczkami do kany od mleka, wyścigi w rzędach, gry planszowo – terenowe, a także jedzenie jogurtu z zamkniętymi oczami na czas, czy wyścig z jajkiem. Wiele radości dostarczyło nam przeciąganie liny. Czas mijał bardzo szybko i nikt się nie nudził. Ten wspaniały dzień zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.


ws1  ws2  ws3  ws4

Sylwia Wojtkowiak


 

Dodatkowe informacje