SP5 Gostyń

„W świątecznym świecie poezji…”

Z końcem listopada w szkole odbył się konkurs recytatorski, dedykowany dla klas 1-3. Chętni uczniowie, czujący się swobodnie w sferze recytacji , w tym dniu zaprezentowali przed jury wybrany przez siebie wiersz o tematyce bożonarodzeniowej. Członkinie jury miały za zadanie wyłonić spośród wszystkich uczniów biorących udział w konkursie po jednym reprezentancie każdego poziomu klasowego. Wszystko po to, aby wybrane osoby dalej -9 grudnia , reprezentowały nasza szkołę podczas gminnego konkursu recytatorskiego w Daleszynie, zorganizowanego z ramienia Burmistrza Gostynia. Na podium stanęły : Barbara Radczyk z pierwszej klasy- I miejsce, Sajana Wojciechowska z drugiej klasy- II miejsce oraz Lena Kozyra z trzeciej klasy, która zdobyła III miejsce. Dnia 9 grudnia wybrane uczennice pojechały pod opieką wyznaczonej nauczycielki do SP w Daleszynie, gdzie odbył się konkurs „Święta tuż, tuż…”. Na miejscu czekali już uczniowie z innych szkół z gminy. Każdy z nich pięknie wyrecytował wybrany przez siebie wcześniej wiersz przed szerokim gronem publiczności oraz przed wymagającym jury. Ostatecznie nasza uczennica Barbara Radczyk zdobyła I miejsce oraz Lena Kozyra wyróżnienie. Każdej dziewczynce, biorącej udział w konkursie należą się duże oklaski, gdyż konkurencja była na wysokim poziomie.

Weronika Janus

Anna Juskowiak