Próbny alarm przeciwpożarowy

aW piątek 28 września w naszej szkole rozległ się potrójny dzwonek, który zasygnalizował alarm przeciwpożarowy. Był to na szczęście tylko próbny alarm, który miał na celu sprawdzenie jak sprawnie uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi poradzą sobie z ewakuacją. Droga ewakuacyjna widnieje na korytarzach i wszyscy powinni stosować się do przepisów. Podczas szybkiej ewakuacji musimy także pamiętać o kontrolowaniu pojawiającej się paniki. Na szczęście uczniowie zachowali się spokojnie i nie było żadnych problemów z dotarciem do miejsca ewakuacji. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli przeprowadzać prawdziwej ewakuacji. Jednak praktyka czyni mistrza i próbny alarm pozwala na przygotowanie wszystkich do stresujących sytuacji.

a

Mikołaj Rogala


 

Dodatkowe informacje