SP5 Gostyń

Dzień kropki na lekcjach matematyki

aMiędzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Tego dnia nauczyciele matematyki zadbali o to, by uczniowie na lekcjach nie nudzili się i świętowali- rozwiązując różne zadania matematyczne. Podczas zabawy uczniowie liczyli, ile kropek mają biedronki na kartce, rozwiązywali działania na długiej gąsienicy oraz odkodowywali działania zaszyfrowane pod kolorowymi kropkami. Jednak największą popularnością cieszyło się kropkowe sudoku. Uczniowie w pełnym skupieniu zmagali się najpierw z planszami 4x4, a dla najwytrwalszych została przygotowana także plansza 9x9! Już nie możemy doczekać się kolejnego świętowania na lekcjach matematyki, a za pasem mamy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

a  a  a

Nauczyciele Matematyki