WITAJCIE, PIERWSZOKLASIŚCI!

a14 czerwca przybyli do naszej szkoły szczególni goście. Byli to przyszli pierwszoklasiści ze swoimi rodzicami. Aby pokazać im, że w „Piątce” czeka na nich nie tylko sporo nauki, ale także dużo przyjemności, uczniowie klas piątych przywitali ich w wyjątkowy sposób. Z tej okazji przygotowali przepiękne przedstawienie słowno-muzyczne oparte na motywach lektury „Opowieści z Narnii”. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role i dzięki temu przenieśli widzów w fantastyczny świat Narnii, w którym króluje Biała Czarownica, żyją przedziwne stworzenia i do którego mogą dostać się tylko dzieci, i to wyłącznie przez drzwi starej szafy. Grze aktorskiej towarzyszyła bogata scenografia oraz nastrojowe piosenki wykonane przez szkolny chór. Na końcu przedstawienia dali także pokaz drugoklasiści, którzy zdobyli pierwsze miejsce w szkolnym konkursie tańca o tytuł „Artysta Roku 2022”.

W ciągu sześćdziesięciu minut przyszli pierwszoklasiści mieli okazję nie tylko przenieść się ze świata realnego w cudowny świat baśni, ale mogli się też nauczyć, że czytanie jest wspaniałym hobby, które przyspiesza upływ czasu.

a  a

a  a

Magdalena Woźniakowska

Beata Kopaszewska


 

Dodatkowe informacje