Trafili na Wyspę Wspomnień

a24 czerwca 2022 r. 99 uczniów klas 8 otrzymało status absolwenta Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu. Jednak zanim uczniowie na stałe opuścili mury szkoły, zgodnie z naszą tradycją, przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów, pracowników szkoły i rodziców przedstawienie.

Pięcioro uczniów, przed zakończeniem roku szkolnego, po raz pierwszy postanawia pójść na wagary. Nie spodziewają się jednak, że w szkole znajdują się drzwi, które zaprowadzą ich na wyspę. Jest to miejsce niezwykłe i magiczne, które uwięzi uczniów na stałe w nieznanej im krainie. Mogą opuścić je tylko wtedy, gdy wymyślą nazwę rzeki, która płynie przez środek wyspy. Uczniowie, czekając na ratunek, wspominają czas spędzony w szkole. Wracają wspomnieniami do klas 1-3, do wycieczek, ciekawych i zabawnych wydarzeń oraz nauczania zdalnego. W pewnym momencie drzwi otwierają się i uczniowie mogą wrócić do szkoły. Z jednej strony cieszą się, z drugiej jest im smutno, że na zawsze opuszczą jej mury.

Po części artystycznej uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z rodzicem odebrali z rąk pani dyrektor i wychowawcy list gratulacyjny i pochwalny. Następnie wszyscy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły i oficjalnie stali się jej absolwentami.

Naszym absolwentom życzymy sukcesów, zdobycia wymarzonego zawodu i samych miłych wspomnień. Przede wszystkim życzymy jednak zasłużonego odpoczynku w czasie wakacji.

a   a

>>Galeria<<

Beata Kopaszewska


 

Dodatkowe informacje