SP5 Gostyń

„Sprzątamy nasz świat”

aW drugim dniu kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły, klasy 4a i 5a wzięły udział w sprzątaniu lasu znajdującego tuż przy szkole. Do lasu chodzimy na lekcję przyrody, biologii oraz często przechodzimy prowadzącą przez niego ścieżką do domu po zakończonych lekcjach. Rodziny spacerują z dziećmi, które korzystają z placu zabaw. Miło i przyjemnie jest przebywać w bliskim kontakcie z przyrodą. Szczególnie wtedy, gdy wiosną trawa, rośliny, krzewy i drzewa zaczynają się zielenić, a ptaki pięknie śpiewać.

Chcemy, aby to piękno przyrody niczym nie było skalane, dlatego z pomocą firmy MONDI z Piasków oczyściliśmy nasz las, a zebrane śmieci posegregowaliśmy wkładając je do worków w odpowiednim kolorze. Zebraliśmy sporo plastikowych i szklanych butelek oraz trochę papierów. W sprzątaniu lasu pomagały nam nasze panie od przyrody i biologii oraz pracownicy firmy MONDI. Ta godzina lekcyjna była dobrze wykorzystanym czasem na efektywne działanie.

Alicja Jerszyńska

Jolanta Fajczyk