SP5 Gostyń

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

a5 marca w Krobi rozegrane zostały zawody, w których wzięły udział trzy reprezentacje szkół. Do rywalizacji stanęły drużyny z Krobi, Ponieca oraz nasze zawodniczki. Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu nasza reprezentacja stanęła do rywalizacji z Poniecem. Walka była ciężka, dziewczęta obu drużyn musiały się nieco przyzwyczaić do warunków na boisku. Niski sufit często powodował utratę punktów dla obu drużyn. Nasze dziewczęta miały wzloty i upadki, jednak ostatecznie zwyciężyły w dwóch setach 25-19, 25-14. Po krótkiej przerwie i odpoczynku nasza ekipa stanęła do drugiego meczu z reprezentacją krobskiej szkoły. Po euforii wygranej w pierwszym meczu, koncentracja nieco spadła w pierwszym secie i nastąpił mały kryzys w grze. Jednak dziewczęta podniosły się psychicznie i zwyciężyły dwa sety 21-25, 15-25. Dzięki tej wygranej dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium i tym samym będą reprezentowały nasz powiat w finale rejonu. Gratulujemy postawy i sportowego zachowania wobec przeciwników.

Nasze reprezentantki: Nikola Drygas, Gabriela Gaszek, Zofia Rogalska, Zofia Henzel, Maja Jazdończyk, Julia Przybylak, Oliwia Gliszczyńska