SP5 Gostyń

LEKTUROWY KALENDARZ ADWENTOWY

aŚwięta tuż, tuż. Zaczęło się wielkie odliczanie. W naszej szkole czas pozostały do Bożego Narodzenia odliczamy na kilka sposobów. Zapewne sami macie na to przeróżne pomysły. Jedną z możliwości jest propozycja pań polonistek skierowana dla uczniów, którzy chcą nie tylko uatrakcyjnić czas oczekiwania na święta, ale też wykorzystać go, by poszerzyć swoją wiedzę o ciekawostki dotyczące omawianych na lekcjach lektur. Jeśli nie wiecie, ile centymetrów wzrostu miał Adam Mickiewicz, skąd pochodzą wampiry, jak miała na imię pierwsza kobieta na świecie albo dlaczego Mickiewicz brał ślub w pożyczonym garniturze, to skanujcie kody kreskowe ukryte w okienkach kalendarza adwentowego zawieszonego na korytarzu przy sali 39 – po ich rozkodowaniu dowiecie się wielu, nieraz zaskakujących, rzeczy. A więc do dzieła! Miłej zabawy i lektury!

Magdalena Woźniakowska