SP5 Gostyń

MOJA PCHŁA SZACHRAJKA

W czerwcu odbył się konkurs plastyczny ,,Moja Pchła Szachrajka”, w którym wzięło udział 35 uczestników.

Uczniowie klas drugich i trzecich wysłuchali nagrań utworu Jana Brzechwy pod tytułem ,,Przygody Pchły Szachrajki”, na podstawie których wykonali ilustracje do wiersza.

Nagrania tekstu przygotowali uczniowie klas szóstych, uczestnicy zajęć rozwijających uzdolnienia z języka polskiego. W trakcie cyklu zajęć dokonali oni adaptacji tekstu do słuchowiska radiowego, następnie ćwiczyli interpretację głosową tekstu, by wreszcie dokonać jego nagrań, które ostatecznie zaprezentowano klasom drugim i trzecim. W nagraniu utworu Jana Brzechwy wzięli udział: Maria Brucks ( kl.6d ), Barbara Stróżyńska ( kl. 6d ), Michalina Michnowska ( kl.6d ) oraz Bartosz Tomczak ( kl. 6a ).

Szóstoklasiści stanowili także skład jury, które przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym na najlepszą ilustrację do ,,Przygód Pchły Szachrajki”:

I miejsce – Patryk Krupa ( kl. 3c )

II miejsce – Filip Chudziński ( kl. 3a )

III miejsce – Klaudia Staryczenko ( kl. 2a )

Wyróżnienia: Oliwier Grządka ( kl. 3c ), Martyna Kacpura ( kl. 3c ), Amelia Piotrowska ( kl.3c ), Izabela Frąckowiak ( kl. 3a )

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a osobom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bogumiła Gano i Agnieszka Białas