SP5 Gostyń

Pluszowy Miś

aJak co roku w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji ogłoszony został konkurs na pracę plastyczną dla klas I-III, natomiast klasy IV-VIII podjęły wyzwanie i uszyły przepiękne przytulanki. Wybór jak zwykle był bardzo trudny, ale jak w każdym konkursie musieliśmy wyłonić zwycięzców. W poniedziałek 25 listopada to właśnie tego dnia święto obchodzi Miś odbyło się wręczenie dyplomów i nagród. Jury przyznało miejsca w kategorii klasa I, II i III:

Klasy I:

Miejsce I – Antoni Sperling

Miejsce II – Alicja Bogdańska

Miejsce III – Klaudia Staryczenko

Wyróżnienia: Alan Wojtkowiak, Oliwier Andrzejewski

Klasy II:

Miejsce I – Martyna Kacpura

Miejsce II – Maja Kacpura

Miejsce III – Filip Chudziński

Wyróżnienia: Oliwier Grząbka, Dawid Mikołajczak

Klasy III:

Miejsce I – Barbara Niedziela

Miejsce II – Wojciech Wajn

Miejsce III – Natalia Fabisiak

Wyróżnienia: Weronik Włodarczyk, Julia Jakubowska

Do wyboru najpiękniejszego uszytego misia poprosiliśmy przedszkolaków, którzy odwiedzają naszą szkołę, uczniów klas młodszych, uczęszczających na zajęcia do świetlicy, grono nauczycieli i pracowników szkoły. Głosy rozkładały się bardzo różnie, niektórym podobały się te duże i grube innym te mniejsze i kolorowe. Niewielką przewagą punktów wyłoniliśmy trójkę zwycięzców:

Miejsce I – duży i gruby brązowy miś w dżinsach wykonany przez Pawła Stefaniaka kl. VIc

Miejsce II – średniej wielkości, puszysty biało- szary miś Amelii Biernat kl. VIc

Miejsce III – malutki, biały przyjemny w dotyku miś Adriana Kubiaka k.l Vf

Prace konkursowe można oglądać w świetlicy szkolnej, wszystkie uszyte przytulanki zostaną wystawione na sprzedaż podczas licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu. Zwycięzcą oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

a  a  a

Magdalena Szwengler