Marsz pingwinów

 

aZima za oknami, mróz szczypie w nosy, a śnieg pozwala cieszyć się zabawami na sankach. Nic dziwnego, że temat zajęć w klasie IIc był poświęcony Antarktydzie i zwierzętom tam zamieszkującym. Czy wiecie, że w najzimniejszej porze temperatura tam spada do prawie -100 stopni Celsjusza, a głębokość pokrywy lodowej sięga niemal 5 km? Nie znajdziecie też tam niedźwiedzi polarnych, bo jest tam dla nich za zimno, ale dla małych pingwinów wcale nie. Uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się, że prócz znanych nam z lektury "Zaczarowana zagroda" pingwinów Adeli, można tam spotkać pingwiny cesarskie, maskowe i białobrewe. Wszystkie są ptakami, ale nie latają. Nic nie szkodzi, bo dzieci wykonały własne pingwiny z butelek plastikowych i zorganizowały w klasie ich wystawę. Sami zobaczcie! 

a  a  a

 

                                                                                                                Justyna Tomczak


 

Dodatkowe informacje