SP5 Gostyń

„W poszukiwaniu…..bombek!”

aW miniony piątek, 13 grudnia klasy 1a i 3c udały się na wspólną wycieczkę do znajdującego się nieopodal naszej miejscowości- Koźmina. To właśnie tam mieści się wytwórnia bombek z wieloletnią historią. W trakcie wyjazdu uczniowie mieli zagwarantowane atrakcje adekwatne do ich przedziału wiekowego. Wizytę zaczęliśmy od zwiedzania całej wytwórni, po której oprowadzał nas sam właściciel, wyjaśniając przy tym na czym polega krok po kroku produkcja ozdób choinkowych. Prócz tego mieliśmy bliski wgląd w każdy etap produkcji ( wydmuchiwanie kształtu bombek przy źródle ognia, proces srebrzenia szklanych bombek, ręczne malowanie/zdobienie bombek). Następnie każdy z uczniów otrzymał cztery gładkie bombki, które w dowolny sposób mógł ozdobić przy pomocy kleju i brokatu. Tę część warsztatów dzieci wspominają najchętniej. Na sam koniec kto chciał, udał się do firmowego sklepu, w celu zakupu bombek, wg własnych upodobań. Wybór był ogromny! Dzieci z wycieczki wróciły zadowolone i uśmiechnięte, traktując ten dzień jako miły początek nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

a  a  a  a

Weronika Janus