RODZINNE PIĄTKOWE GRANIE

Szanowni rodzice i uczniowie.

Serdecznie zapraszam na rodzinne spotkanie przy grach planszowych dnia 6 listopada od godziny 16:00 w bibliotece szkolnej. Zakończenie o 19:00.

 

W szkole od zeszłego roku działa Szkolny Klub Gier Planszowych wspierany przez wydawnictwa GRANNA oraz REBEL.pl, a także przez panią Natalię Marchewka - Bruscia. Działalność Klubu jest także wspierana przez Klub Fantastyki "Kopuła Zapomnienia" z Gostynia. Zaplecze gier planszowych w naszej szkole cały czas ulega zwiększeniu o kolejne pozycje. Dlaczego gry planszowe? Dlatego, że jest to alternatywa dla wszechobecnej technologii, która kradnie czas dzieciom oraz dorosłym. Zdarza się, że smartfon, tablet czy komputer kradnie nam czas, który można spożytkować znacznie lepiej.

Gry planszowe są jednocześnie zabawą i nauką. Nawet najprostsze planszówki umożliwiają rozwój dziecka na wielu płaszczyznach, np.: spostrzegawczość, pamięć, umiejętność liczenia, planowanie, dokonywanie wyborów, myślenie perspektywiczne, refleks, skojarzenia, myślenie abstrakcyjne i wiele innych. Dodatkowym atutem gier jest oczywiście przymus stosowania się do zasad, według których mamy możliwość osiągnięcia sukcesu lub porażki. Natomiast porażka podczas dobrej zabawy nie jest ogromną traumą, ale mobilizuje do oswojenia się z możliwymi trudnościami w życiu codziennym. Jest to nauka, która pozwoli dzieciom na lepsze radzenie sobie z niepowodzeniami. Cytując słowa mądrego człowieka: "Nauczysz się przegrywać, a będziesz niepokonany".
 Oczywiście gry planszowe to świetna zabawa przy stoliku w gronie rodzinnym czy przyjaciół. Żaden komputer, tablet, portal społecznościowy nie da nam tyle co interakcja międzyludzka zakrapiana świetną zabawą.

Zapraszamy uczniów wspólnie z rodzicami, dziadkami, rodziną!

6 listopada godz. 16:00 w bibliotece szkolnej!

 

Mikołaj Rogala


 

Dodatkowe informacje